Konec světa?

22. srpna 2011 v 23:22 | Meii |  Názory
Příští rok má prý být konec světa.. Podle mayského kalendáře je datován na 21.12.2012.. a co si o tom myslím já?


Ano, věřím že svět se značně změní k nepoznání... ale ne díky přírodním silám (což samozřejmě nevylučuju neboť co se může stát nikdo neví, díky Bohu).. teď mám na mysli.. nás.. ano, právě MY LIDI si můžeme způsobit "konec světa"..

Nejspíš si řeknete: "Už zase ta stará písnička, fuurt dokola".. Jenže já si opravdu myslím že dnešní svět se žene do záhuby.. lidé a to především mladí lidé jsou neskutečně rozmazlení.. Mají všechno a stále nemají dost (a neříkám že já do této kategorie nepatřím!).. Dnešní mládež nemá tušení jak je spokojená, co vše se jim dostává, jak žijí v přepychu a jenom z nudy si jdou postřílet pár lidí nebo vyrabovat pár ulic (viz. nedávná situace v Londýně).. Jo, musíme brát s rezervou remcající babičky, jež nadávají na všechny mladé lidi a neustoupí ze svých konzervativních názorů.. nemají však zčásti pravdu? Věci které si dnes lidé dovolují by je kdysi ani nenapadlo..

Proto si položme tyto otázky:

Chodí teď chlapi na vojnu? jsme sice štastné že naše lásky nemusí na pár let od nás odejít a čelit nebezpečí, ale kde mají češi či slováci průpravy nebo zkušenosti s bojováním? Dokázali by si ubránit své ženy a děti v případě války? Co myslíte, kam povede dnešní nespokojenost a znuděnost? A co vyspělost některých států? Kdo nám pomůže když bude nejhůř? Má pravdu autor básně jejíž úryvek zní "nyní obraťme se k tamtomu velkému dubisku" (myšleno Rusko)? Je opravdu správné nechat ve světe tolik tolerance a volnosti?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Teii Teii | 22. srpna 2011 v 23:43 | Reagovat

Tak z části na tom něco bude.. rozhodně je pravda, že lidi z nudy dělají věci, který by je dřív ani nenapadly. Jenže lidi konali zlo vždycky, jen se o tom tolik nevědělo a nemluvilo, bo dneska jsou média, který ti ukážou masakry z celýho světa a ještě je zdramatizujou.. A nejen že ti vyjeví svět horší než je (nebo zdánlivě horší než býval), ale i to přivádí lidi k napodobování takovejch blbin...

Ale s povinným vojenským výcvikem určitě nesouhlasím. Ten, kdo chce být vojákem, jím být může - a má za to sakra velký peníze. Ale nutit někoho aby bojoval? Aby se učil zabíjet? A když někomu země ukáže, jak má velký vojsko a vycvičený občany k boji, čeho tím dosáhne? Jen bude působit jako agresor - a agrese rodí zas jenom agresi. Vem si vojska a armády třeba v Severní Koreji a nebo Číně.. A co je nejdůležitější - kdyby dneska měla být opravdová válka, čili když někdo bude chtít někoho zničit - nebude se pochodovat se zbraní v ruce, rychle a čistě se to spraví atomovkou a armáda se může jít zahrabat..

A když už jsem u té Číny - myslím, že je dneska mnohem větší lídr světa než Rusko. Patří  jí skoro celej svět, minimálně Spojený státy má koupený od sklepa po půdu, bez ní by dávno zbankrotovaly, a ostatní země by bez ní byly taky v prdeli, vem si že z Číny je všechno... Ale pro mě to neznamená, že se k Číně nebo Rusku budu jakkoli obracet, vzhlížet nebo k nim mít úctu, spíš naopak :P

2 Addie Wilimes Addie Wilimes | Web | 22. srpna 2011 v 23:50 | Reagovat

Pravda, ožehavé téma, nicméně proč se nevyjádřit...
Pokud vím, tak proroků bylo mnoho a nelze říci, že by se všichni trefili. Jestli se Mayové trefí do černého nevím, každopádně to poskytuje prostor o tom přemýšlet. Víš, čím víc čas postupuje, tím víc se nemůžu ubránit pocitu, že i kdyby se nakonec nemělo nic stát, vždycky se najde blb, kterýmu rupne v bedně a něco provede jen proto, že je na to datum svět (ne)připravenej. Můžem jen doufat, že to nebude znamenat úplný konec, ale co si budeme povídat, minimálně ZMĚNA je v dnešním světě nutná. A snad i nevyhnutelná. A současně snad nemusí spět ještě k horšímu.
Vždycky jsem tvrdila, že pro každého slovo "nouze" nabývá jiného významu, ale inteligentní zabezpečenej člověk musí uznat, že na světě existuje něco jako nouze a NOUZE!!!. A měl by být schopen je rozlišit. Toho bych se až tak nebála (aspoň u těch bystřejších), ale ještě tu je lidská nespokojenost, která pronikne kamkoliv, ať se máme sebelíp. Částečně je to dobře, protože pak můžeme mířit výš a výš, ale nesmí to být na úkor druhých a ve jménu rozežranosti.
A ještě k Tvým otázkám - jsou moc dobře mířené na to, aby na ně bylo možné lehce odpovědět, tudíž alespoň částečně musí zůstat řečnickými. Svoje možnosti při nich může zvážit každý, ale těžko získáš nějaký objektivní ,,výcuc". Doufám, že jsou mnozí natolik silní, aby v případě ohrožení dokázali bránit to, co je jim nejbližší (vlast, rodinu). Ovšem mohu JEN doufat. Byla bych ráda, kdyby tomu tak bylo, ale ještě radši bych byla, kdyby Tvé otázky nemusely být položeny, protože by odpovědi byly nad slunce jasné.
Nemám ráda panslavistické názory (přece jen, Rusové se tu drželi dost dlouho na to, abych pomýšlela na nějaké kamarádíčkování, aniž bych zažila tu dobu), ale současně se mi nelíbí vzhlížení mnohých v republice k USA (ačkoliv jim neberu jejich zásluhy). Pořád je to pro mě ale přijatelnější spojenec než Rusko.
Skutečnost je taková, že vždycky jsme žili ve stínu někoho většího, což se těžko někdy změní. Jednoho dne (což už se mě a Tebe rozhodně nebude týkat) snad budeme silný a vyspělý stát. Do té doby můžeme jen doufat, že někdo nezneužije naší dobré víry v daný silnější stát v krušných časech...

3 Meii Meii | 22. srpna 2011 v 23:54 | Reagovat

Nezbývá mi nic jiného než souhlasit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama