BIMT - Kytice z pověsti národních (K.J.Erben)

8. června 2011 v 17:16 | Meiiouš |  "Books in my thoughts"


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Filmové zpracování jsem viděla xkrát a mrzelo mě, že jsem ještě nečetla knižní předlohu.. a navíc je to jedno z kultovních děl české poezie.. tak proto ;)

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
nahánějící hrůzu

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
rozhodnout se

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Jáj.. nejvíc mě po téhle stránce asi zaujala postava dcery v baladě "Dceřina kletba", protože se nejvíce přibližuje tomu, co může mladou dívku v našem věku potkat.. nebo se dokážu ztotožnit i s matkou v "Polednici", naprosto chápu její pocity.. a co teprve v "Štědrém dnu" děvčata, jež se nemůžu dočkat až se dozví, co je v budoucnu čeká.. Činy a pocity hl.hrdinů jsou tak realistické...

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Kdybych rozebírala každou baladu, tak tu budu do rána a prošvihnu trénink :P takže to vemu jako celek.. autorův styl mi sedl a navíc měla sbírka tu správnou pochmurně hororovou atmosféru a navíc jednotlivé příběhy nám byly svým námětem tak blízké... a taky se člověk nad pointou musí zamyslet, nutí Vás to přemýšlet a já sama si kolikrát leccos uvědomila..takže mě si Erben získal..

6. A naopak najděte jedno negativum, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce.
To se hledá těžko na tak promyšleném a uznávaném díle.. možná jen.. Erben přesně rozděluje postavy na kladné a záporné a navíc nepomýšlí co jednotivé charaktery k danému činu vedlo..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Voyager Voyager | 13. června 2011 v 17:18 | Reagovat

Vidím, že se celkem rozepsala... ;) Ale jo, tyhle verše jsou skutečně perfektní, jedny z mála, který člověk prostě zná i bez povinné četby, a který dokážou i po tolika letech pořád nahánět hrůzu.... skvělý dílo x))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama